מוצרי החנות
כורסאות הקמה מיטות מתכווננות שולחנות מתכוננים חדר רחצה ניידות ושיקום אביזרים למטבח מתנות ופנאי ספיגה שמיעה וראיה
facebookניווט לחנותהתקשרו אלינו
0

כסא גלגלים לרחצה

כסא גלגלים לרחצה, הינו אביזר מרפאה בעיסוק חיוני, המסייע לאדם המוגבל להתרחץ בעצמו, ללא צורך בעזרת אדם אחר. על מנת שהיושב בכיסא גלגלים יוכל להתרחץ בעצמו, יש לארגן את כל הבית בצורה שונה, אולם ארגון הבית מחדש, יעניק לאדם היושב על הכסא גלגלים תחושה של עצמאות מסויימת.

חשוב לתת למוגבל תחושת עצמאות:

מה החשיבות של כסא גלגלים למקלחת? החשיבות היא לתת לאנשים מוגבלים את התחושה שגם אם הם עומדים על רגליהם, הם עדיין עצמאים. היכולת של האדם להתרחץ בעצמו, הינה חשובה ביותר. ברגע שהאדם מאבד יכולת זו, הוא נחשב לסיעודי הזקוק לעזרה. לכן, מומלץ להשקיע זמן וכסף על מנת לארגן את הבית מחדש, באופן בו יוכל האדם לנוע בעצמו עם כסא הגלגלים בכל רחבי הבית, ולבצע את כל הפעולות הדרושות לו בעצמו.

כיצד מנגישים את המקלחת?

על מנת שיהיה אפשר להגיע באמצעות כסא גלגלים אל המקלחת, יש צורך בביצוע שיפוץ של הבית. במסגרת השיפוץ, יוצרים מרחב תנועה בכסא גלגלים. היושב על הכסא, נע בעצמו אל חדר המקלחת. חשוב ליצור לחדר האמבטיה דלת רחבה, דרכה יהיה ניתן לעבור באמצעות כסא גלגלים. בחדר האמבטיה יש ליצור מקלחון ללא דפנות. יש להנמיך את הברז ומוט הרחצה. יש לשים את הכן להנחת הסבון והשמפו במיקום נמוך. בדרך זו, יוכל האדם לרחוץ בעצמו.

יש לתרגל היטב את הכניסה והרחצה:

קופות החולים נותנות במחיר מוזל ואף בחינם, ייעוץ כיצד לשפץ את הבית באופן בו היושב על כסא הגלגלים יוכל לבצע כל פעולה בעצמו. במהלך הייעוץ, יינתן הסבר כיצד לשפץ את חדר האמבטיה. מרפאה בעיסוק תמליץ על סוג הדלת הדרושה, והיכן למקם עם המקלחון. לעיתים, יכלול השירות ביקור בית. לאחר השיפוץ, חשוב לתרגל את הכניסה לחדר האמבטיה באמצעות כסא גלגלים, ואת פעולת הרחצה תוך כדי הישיבה על כסא הגלגלים.

חשוב לשמור על כללי בטיחות בחדר האמבטיה:

חשוב לשמור על כללי בטיחות בחדר האמבטיה, על מנת ששאר בני הבית לא יחליקו. חשוב שהמרצפות לא יהיו עשויות מחומר מחליק, ושבאזור בור הניקוז יהיה שיפוע, על מנת שהמים יזרמו היטב לבור הניקוז, ולא תיווצר הצפה. 

לסיכום:

הנגשת חדר האמבטיה, ורחצה באמצעות כסא גלגלים למקלחת, משפרת את איכות החיים של אנשים מוגבלים. יש לעשות את השיפוץ לאחר ייעוץ מקצועי, ולשמור על כללי בטיחות כדי למנוע החלקות.