מוצרי החנות
כורסאות הקמה מיטות מתכווננות שולחנות מתכוננים חדר רחצה ניידות ושיקום אביזרים למטבח מתנות ופנאי ספיגה שמיעה וראיה
facebookניווט לחנותהתקשרו אלינו
0

מגן מיטה למבוגרים

תופעת נפילת מבוגרים מהמיטה יכולה להיות מסוכנת. כל נפילה של מבוגר, יכולה להביא לשבר בעצמות, ולנזק בלתי הפיך. בגיל מבוגר, קשה מאוד לאחות שבר בעצמות. נפילה, עלולה לגרום להתדרדרות במצב הכללי של המבוגר, ולגרום לסכנת חיים. עצם הנפילה מגובה המיטה, מסכנת את המבוגר. לכן, חשוב מאוד להתקין במיטה של המבוגר מגן מיטה למבוגרים.

מהו מגן מיטה למבוגרים?

מגן מיטה למבוגרים, הוא כמו מגן מיטה לילדים. למעשה, זהו מעקה אותו מרכיבים על המיטה, ומטרתו למנוע נפילה של המבוגר מהמיטה. במעקה יש סורגים לאורך. כאשר המבוגר מתגלגל תוך כדי שינה, המעקה עוצר ממנו מליפול. ישנו סוג נוסף של מגן מיטה, והוא קרש אותו מצמידים בקצה המיטה ליד הרגליים. המעקה מונע החלקה של המבוגר מהמיטה בעת שמזיז את רגליו.

מעקה הקל להרכבה וכוונון:

מעקה ברזל איכותי המגן על מבוגרים, הוא מעקה שניתן להרכיב בקלות על המיטה, ולהסירו בעת הצורך. את המעקה מרכיבים בני המשפחה בקלות. בדרך כלל, ניתן לכוונן את המעקה למספר מצבים, ואף להוריד את המעקה. חשוב מאוד שהמבוגר יוכל בעצמו להוריד בכל פעם את המגן מיטה כאשר ירצה לקום מהמיטה. חשוב בעת ההתקנה לתת למבוגר להתנסות בעצמו בהרמה והורדה של המעקה.

כיצד להתאים את המעקה?

מעקה המיטה למבוגר המומלץ ביותר, הוא מעקה רחב המכסה את רוב המיטה וניתן להורדה. אולם, אם המבוגר חלש וקשה לו להרים ולהוריד מעקה רחב, מומלץ לרכוש מעקה צר יותר. לעיתים, ניתן לקנות מעקה די צר, אשר המבוגר יכול להזיז את המעקה מבלי צורך להרים או להוריד. המבוגר יצטרך להזיז את המעקה ימינה או שמאלה, ואז יוכל לרדת מהמיטה.

כדאי להיעזר בייעוץ ושירות של אורתופד: 

כאשר אתם מתלבטים איזה מעקה לקנות, אתם יכולים להיעזר בשירות אורתופד. האורתופד ילמד ממכם על צרכיו של המבוגר, וימליץ לכם על סוג המעקה המתאים. ניתן לקבל ייעוץ חינם בחנויות השונות. ניתן לברר בקופות החולים על שירות ייעוץ אורתופדי אשר ניתן לעיתים בחינם. כאשר מתקינים את המעקה. מוזמן להזמין לבית אורתופד מקצועי אשר יתרגל עם המבוגר את הזזת המעקה והיציאה מן המיטה.

לסיכום:

התקנת מעקה במיטת המבוגר חיונית לשמירת בריאות המבוגר. אולם, חשוב מאוד שההתקנה תעשה תוך ייעוץ מקצועי, ובהתאמה מלאה לצרכי המבוגר.