מוצרי החנות
כורסאות הקמה מיטות מתכווננות שולחנות מתכוננים חדר רחצה ניידות ושיקום אביזרים למטבח מתנות ופנאי ספיגה שמיעה וראיה
facebookניווט לחנותהתקשרו אלינו
0

מיטות סיעודיות חשמליות - כיצד הן משפרות את איכות השינה?

מיטות סיעודיות חשמליות מציעות למטופל הסיעודי מגוון רחב של יתרונות בריאותיים המשפרים את איכות השינה. במידה ואתם מתכננים לקנות מיטה סיעודית לשימוש ביתי, מומלץ לרכוש מיטה סיעודית עם יכולות התכווננות בשלט רחוק.

מיטה מתכווננת חשמלית על שלט רחוק הופכת להיות המיטה הנחשקת ביותר בתחום השינה. מיטות חשמליות מתכווננות נמכרות יותר משנה לשנה. מיטות חשמליות מציעות מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, החל משינוי תנוחת השינה ועד להקלה על הגב, המועילים לאיכות השינה.

יתרונות אלו מתחזקים עוד יותר כאשר בוחנים את תחום המיטות סיעודיות לשימוש ביתי. מיטות סיעודיות עם מבנה מתכוונן חשמלי מציעות כמה יתרונות בריאותיים משמעותיים למטופל הסיעודי הזקוק לאיכות השינה הטובה ביותר. מיטות סיעודיות חשמליות משפרות את איכות השינה בדרכים הבאות:

תמיכה בעמוד השדרה למניעת כאבי גב

מיטות סיעודיות שמאפשרות לכוונן את החלק העליון והתחתון של המזרן מעניקות תמיכה טובה יותר לגב בכל תנוחת שינה קיימת. המיטה הסיעודית מתכווננת בהתאם לתנוחת השינה של המטופל במטרה לשמור על עמוד שדרה ישר ככל הניתן במהלך השינה.

כך יש המטופל הסיעודי מקבל יותר תמיכה בעמוד השדרה והוא יסבול פחות מכאבי גב במהלך השינה שיפגעו באיכות השינה שלו.

קימה עצמאית מהמיטה ללא פחד

אחד מהיתרונות הכי נפלאים של מיטות סיעודיות הוא הביטחון שהן מעניקות למטופל הסיעודי ביכולת שלו לקום מהמיטה בעת הצורך. מטופלים סיעודיים רבים מפחדים לשכב במיטה מתוך הפחד שלא יצליחו לאסוף את הכוח לקום מהמיטה בעת הצורך, בין אם במהלך הלילה או בבוקר, ואז יצטרכו לחכות עד שמישהו יעזור להם. הפחד הזה מונע מהם שעות שינה יקרות.

אך הבעיה הזאת נפתרת כאשר ישנים במיטה חשמלית מתכוונת המאפשרת קימה. המנוע החשמלי של המיטה מעלה את פלג הגוף העליון של המטופל או הקשיש ומאפשר לו לקום בכוחות עצמו.

הקלה על צרבת ובעיות במערכת העיכול בלילה

מטופלים סיעודיים וקשישים הסובלים מיתר חומציות בקיבה מתקשים לשכב במצב מאונך רק כמה שעות לאחר ארוכת הערב בגלל צרבות ועלייה של החומציות שבבטן. סימפטומים אלו מונעים מהם לישון באופן נוח ורציף (יש הרבה מטופלים המתלוננים על התעוררות באמצע הלילה עקב צרבות).

מיטה סיעודית חשמלית מתכוונת יכולה להקל את הצרבות בכך שהיא יכולה להיות מכווננת באזור הראש כמה סנטימטרים גבוה יותר, ובכך, היא מקשה את העלייה של הצרבות במעלה הוושט. ללא הסימפטומים הללו המטופל יכול לישון בשקט ובאופן רציף.

שיפור זרימת הדם לחידוש האנרגיה במהלך השינה

שמירה על תנועת הדם בגוף במהלך הלילה תורמת לאיכות אופטימלית של שינה ולהתאוששות טובה יותר במהלך הלילה. מטופלים סיעודיים שמרגישים רע כשהם קמים בבוקר או מטופלים הסובלים משטפי דם עקב שכיבה ממושכת צריכים לעבור למיטה סיעודית חשמלית מתכווננת והתחיל ליהנות מתרומה של השינה להתאוששות הגוף.

בעזרת מיטה חשמלית מתכווננת ניתן לכוונן את תנוחת השינה של המטופל הסיעודי לתנוחה האופטימלית עבורו לשיפור זרימת הדם במהלך הלילה.

הקלה על דלקות פרקים לשינה ללא כאבים

ניתן להקל על מפרקים נוקשים וכואבים על ידי שינוי מיקום משקל הגוף על המזרן. מיטה סיעודית מתכווננת מעניקה את היכולת לשנות את פיזור משקל הגוף של המטופל בהתאם לכאבי המרפקים שלו.

לדוגמה, מטופל שסובל מכאבים בצוואר יכול להרים את ראש המיטה במקצת בכדי להעביר את לחץ המשקל יותר על הכתפיים.

הפחתת הנפיחות ברגליים

מטופלים סיעודיים רבים סובלים מרגליים נפוחות. נפיחות זאת נובעת מהצטברות של נוזלים שגורמת לדלקת. במקרים כאלו רצוי לישון בתנוחה שמציבה את הרגליים בזווית קטנה היורדת לכיוון הגוף בכדי למנוע מכוח הכבידה להוביל נוזלים נוספים לרגליים.

בעזרת מיטה מתכוונת ניתן להרים בקלות את אזור רגלי המיטה בכדי למנוע נפיחות ברגליים.